23 Ocak 2012 Pazartesi

ANNE KİME BABA KİME DENİR :)

ALINTIDIR ...
   
* Aynı anda kendi çantasını, çocuğunun çantasını, çocuğunun oyuncak kutusunu, market torbasını, çocuğunun ayakkabısını ve hatta çocuğunu taşıyan; bir yandan da ev anahtarını bulmaya çalışan kişiye ANNE; bilgisayar çantasını karısına vererek sadece oğlunu kucaklayana da BABA denir.

* 5 dakikada duş alıp 10 dakika içinde hem kendisini hem de çocuğunu hazırlayana ANNE; o 15 dakika boyunca gömleğine uygun kazak aramakla uğraştıktan sonra kapının önünde çantasını toparlayan karısına 'daha hazırlanmadın mı?' diye sorana BABA denir.

* Uykusuzluktan süründüğü halde uyumamakta direnen çocuğuna söylenen kişiye ANNE; 'uykusu yok belli, olsa gider yatar zaten' diyene de BABA denir.

* 1 saatte üç çeşit yemek, üstüne de salata hazırlayıp bir yandan da çocuğunu yedirene ANNE; iki tane amerikan servis koyarak 'sofrayı hazırladım' diyene de BABA denir.

* Gecede beş kere kalktığı halde şikayet etmeye hakkı olmayana ANNE; 'dün gece uykum bölündü oğlanın ağlamalarından' diye şikayet edene de BABA denir.

*Çocuğu hastalandığında sabaha kadar başında bekleyene ANNE; işten evi arayarak karısına 'ilaçlarını verdin mi?' diye sorana BABA denir.

* Pazar sabahı havanın güzel olduğunu görüp çocuklarını parka götürmeyi planlayana ANNE; 'bu havada spor yapmalı, siz parka gidin ben koşacağım' diyerek kendini sokağa atana BABA denir.


*Tüm bunları açık açık yazana ANNE; 'hiç de değil, market torbalarını sana taşıtmıyorum' diyerek duruma son noktayı koyana da BABA denir.
.............veee
Bu diyalogların sonunda birbirine hala gülümseyenlere da AŞIK denir. :)
  
                 
*************************************************************

İTİRAF.COM DAN

 ^^Gece ateşlenen oğlumdan inciler: "Keşke kutup ayısı olsaydık. Üşütüp hastalanmazdık!^^

Bunu okuyucunca çok haklı dedim kuzucuk hala kesilmeyen öksürüğüm yüzünden.Kronik hale gelmesi yakındır.

4 yorum:

NzlGl dedi ki...

Katılıyorum:))

BALLI LOKMAM dedi ki...

:)))) tüm babalar okumalı...

Unknown dedi ki...

Kutup ayısı olma fikri süpermiş :)

Unknown dedi ki...

kesinlikle kesinlikle bizim ev bu:)